/Files/images/хто такий психолог.jpg

Хто такий психолог і навіщо він потрібен

Навіть у нашому сучасному світі люди не зовсім правильно розуміють, хто такий психолог і навіщо він узагалі потрібен. У нашій країні дуже мало інформації про значення, важливість та можливості психологів‑практиків. Важливо знати, чим відрізняється психолог від психотерапевта чи психіатра. Для більшості немає ніякої різниці. Побутує думка, що всі вони працюють із психами.

Найчастіша реакція на слово «психолог»: «мені це непотрібно», «моя дитина що психічно хвора?» або «що я— псих?». Навіть якщо людина розуміє, що в неї є певні проблеми, вона не поспішає звертатися за допомогою, бо не знає куди і до кого.

Здавалося б, болить зуб — до стоматолога, зламав руку— до травматолога, не працює телевізор— у майстерню з ремонту побутової техніки. А куди ж іти, якщо болить душа?

Є, звісно, варіант: можна звернутися до психолога. Але хто ж він такий? Багато з тих, хто обрав саме цей шлях, стикаються з такими стереотипами:

  • до психологів ходять одні «психи»;
  • до психологів ходять слабаки;
  • я сам собі психолог або мій друг найкращий для мене психолог;
  • психологи бачать людей наскрізь.

У чому ж особливості роботи цієї особи і чим вона відрізняється від психотерапевта і психіатра?

Психолог— це спеціаліст, який має відповідну освіту і працює із здоровими людьми, котрим необхідна допомога в різних життєвих ситуаціях (сімейні стосунки, труднощі у дитячо-батьківських взаємовідносинах, непорозуміння з колегами, втрата близьких, проблеми вибору тощо).

Психотерапевт— особа, яка має кваліфікацію з психотерапії. Працює з психологічно здоровими людьми, у яких є внутрішньоособові проблеми, що спричиняють багато незручностей і заважають нормально жити.

Психіатр— лікар із медичною освітою, який працює з людьми, що мають різні психічні захворювання.

Таким чином, якщо в нас у житті складаються ситуації, які ми не можемо вирішити самостійно, або є внутрішньоособові проблеми, тоді йдемо до психолога чи психотерапевта. Усе, що стосується психічних хвороб, то це— до психіатра.
Існує вислів «Краще поплакати у психолога, чим сміятися у психіатра».

Слабка людина не звернеться до психолога, бо, як правило, не шукає рішення, а намагається перекласти відповідальність на інших, звинувачує всіх і все, намагається «забутися» за допомогою алкоголю чи наркотиків. Тільки сильна особа здатна визнати свою проблему. Потрібні неабиякі душевні ресурси для пошуків рішення і мужність для звернення за допомогою.

Той, хто просить про допомогу, виглядає дурнем усього 5хвилин. Той, хто цього не робить, залишається ним на все життя
Хтось вважає, що він зможе впоратися зі своїми проблемами самотужки. Але дуже важко подивитися на себе зі сторони. Це все одно, що стоматолог буде сам собі лікувати зуби, а хірург сам себе оперувати.

Близька людина може заспокоїти, надати підтримку. Але, що змінюється у вашому житті після таких посиденьок? Пройде час і ви наступите на ті самі граблі. І знову той же стрес й непорозуміння.

Отже, психологи працюють із цілком ЗДОРОВИМИ ЛЮДЬМИ, яким потрібна підтримка у вирішенні конкретної ситуації або проблеми. Психолог не дає порад, немає чарівної палички, не оцінює і не критикує. Він спрямовує вас, дає можливість зрозуміти те, що насправді відбувається у вашому житті, допомагає роздивитися різні варіанти рішень та знайти вихід.
Психолог— це той, хто несе світло, поки ви шукаєте дорогу.

Вибір за вами: жити за звичним сценарієм, роками створювати своє власне пекло, змушувати страждати себе та своїх близьких, а, можливо, ризикнути і змінитися.

Велика мужність— усвідомити, що у вашому житті не все добре, наважитися взяти на себе відповідальність за те, що відбувається, і почати з цим працювати. Пройти через біль, страх, власний опір і стати іншим. Із більшими можливостями, із новими бажаннями, із новим поглядом на себе і на все, що вас оточує. І стати ще більш щасливим, здоровим, упевненим і успішним.

«Більшість людей щасливі настільки, наскільки вони вирішили бути щасливими» (А. Лінкольн)


ПСИХОЛОГІЯ ЦІКАВА: 10 фактів про людську психіку

1.Люди з дуже високим IQ не мають багато друзів.

Давним-давно, коли наші далекі предки займалися полюванням, дружба була важливою для виживання племені, оскільки так було легше вполювати мамонта. Люди все ще дружать, але не заради своїх переваг.

Проте нещодавнє дослідження показало, що людям з високим рівнем інтелекту не потрібно багато друзів. Це трапляється тому, що їхній мозок зайнятий вирішенням дійсно серйозних проблем, і вони сприймають спілкування як марну трату часу. Але це не привід відмовлятися від друзів. Дослідження довело, що дружба позитивно впливає не тільки на психологічний стан, але і на стан здоров'я. Тому іноді краще відмовитися від книг і поспілкуватися з цікавими людьми.

2.Депресія змінює сприйняття кольорів.

Люди, що страждають депресією, часто кажуть: "Життя втратило кольори". Це не просто сталий вираз, це реальний медичний факт. Під час депресії сітківка ока стає менш чутливою до контрастних кольорів, і пацієнти починають погано розрізняти кольори. Це також працює в зворотному напрямку: якщо ви оточені сірими і похмурими кольорами, то ви більш схильні до депресії та меланхолії.

3. Молоді люди частіше страждають від депресії.

Опитування показує, що найбільш нещасливими людьми у світі є люди молодші 30 років. Чоловіки та жінки від 18 до 30 років більше схильні до тривожності та стресу. І хто сказав, що молодь - це безтурботні люди?

4. Не хваліться своїми планами, бо нічого з них не вийде.

Якщо ви вирішили почати щось нове (не їсти після 6:00 вечора, бігати вранці або вивчати іноземну мову), ніколи нікому не розказуйте про свої плани. Бо у вас нічого не вийде. Коли ви говорите про свої плани, ваш мозок сприймає це завдання як "виконане", і потім дуже важко переконати його в протилежному. Це може звучати як забобон, але психологи довели цю кореляцію за допомогою серйозних досліджень та експериментів.

5. Знання іноземної мови допомагає приймати рішення.

Щоб мати здатність краще приймати рішення, вам не треба бути холоднокровним: потрібно лише подумати іноземною мовою. Вчені вважають, що люди часто діють емоційно, коли приймають вирішальні рішення. Проте, якщо ви проаналізуєте ситуацію іноземною мовою, то буде задіяна раціональна частина вашого мозку, тому ваш підхід буде більш збалансованим і не включатиме надмірні ризики.

6. Втома може підвищити вашу творчість.

Якщо ви хочете скласти креативну ідею, то краще втомитися. Творчі думки часто приходять до виснажених людей, тому що їх мозок працює менш ефективно: він не відкидає ідеї, які з першого погляду можуть здаватися божевільними.

Божевільна ідея може стати початком величезного проекту. Ось чому хороші ідеї часто надходять до наших голів у душі після тривалого робочого дня. Якщо ви рання пташка, то ваш творчий процес може розпочинатися ввечері, і якщо ви сова, то до вас натхнення може прийти зранку.

7. 80% кожної бесіди - плітки.

Основна частина будь-якої розмови - плітки, і цей чинник не залежить від статі: чоловіки схильні пліткувати так само, як і жінки. Вчені оголосили шокуючу статистику: 80% наших бесід є просто плітками і обмін інформацією про друзів і колег. Проте плітки - це не так вже й погано: це важливий спосіб спілкування. Це допомагає людям підтримувати соціальні зв'язки. До речі, шимпанзе люблять співати про своїх родичів.

8. Ви можете купити щастя.

Люди кажуть, що купити щастя неможливо. Проте психологи повідомили таку інформацію: ви можете купити почуття щастя, але гроші слід витратити не на себе, а на родичів, друзів чи доброчинність. Коли ми приносимо радість іншим, ми підвищуємо нашу самооцінку і стаємо щасливими і задоволеними нашим життям.

9. На встановлення довіри достатньо 20 секунд.

Щоб встановити довіру, потрібно обійняти людину приблизно 20 секунд. Звичайно, тільки після того, як ви отримаєте згоду. Це відбувається через окситоцин, гормон, який виділяється, коли ми відчуваємо себе в безпеці, що заспокоює і розслаблює нас (у тому числі, коли ми з нашими близькими). Отже, є ще одна причина для обіймів протягом довгих зимових вечорів!

10. 80% ваших думок є негативними.

Щодня в нашій голові виникає від 12 до 60 тисяч думок. Наш мозок є більш потужним, ніж будь-який комп'ютер. Але 80% наших думок є негативними. І більшість з цих негативних думок повторюються кожен день. Отже, всі дурні думки, що приходять вам у голову кожен день, є абсолютно нормальними: це трапляється з усіма.


Кiлькiсть переглядiв: 140

Фотогалерея

Чернігівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

вулиця Бабенка,
будинок №9, поштовий індекс 71202, Запорізька область, смт Чернігівка, Україна.

Дата останньої зміни 01 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!